Najnowsze wpisy, strona 3


lip 30 2011 pompy ciepła
Komentarze (0)

 W ostatnich latach w Polsce zwiększa się popularność budownictwa szkieletowego tzw. kanadyjskiego. Razem z nią zdobywają również popularność urządzenia do ogrzewania powietrznego. Pomimo, że technologia szkieletowa ułatwia poprowadzenie sieci kanałów wentylacyjnych, urządzenia do ogrzewania nadmuchowego mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w tego typu budynkach. Są one zwłaszcza polecane tym inwestorom, którzy myślą o wykonaniu instalacji klimatyzacji. Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje o urządzeniu typu 58MVP produkcji firmy Carrier. 

   Powietrzny piec kondensacyjny opalany gazem o płynnie regulowanej wydajności serii 58MVP jest przeznaczony do ogrzewania domków jednorodzinnych, sklepów, pawilonów, hal itp. Posiada on zabudowany w sobie filtr powietrza, wymiennik (ciepła spaliny-powietrze), wentylator oraz układ sterowania. 
   Urządzenie wykorzystuje technologię ComfortHeatTM. Polega ona na wykorzystaniu dwustopniowego zaworu gazowego oraz wentylatorów powietrza obiegowego i spalin o płynnie regulowanej wydajności. Pozwala to na komfortowe ogrzewanie budynków przy niskim poziomie hałasu oraz wyjątkowo wysokiej sprawności energetycznej (Annual Fuel Utilization Efficiency - AFUE) dochodzącej do 96,6%. Układ sterujący jednostki wykorzystuje opatentowany algorytm sterowania autoadaptacyjnego, który między innymi na podstawie poprzednich przebiegów cyklu pracy optymalizuje pracę urządzenia, tak aby zapewnić maksymalnie długi czas pracy na najniższym biegu i wydłużenie cykli grzania. W zależności od temperatury powietrza w pomieszczeniu oraz trybu pracy urządzenia zmieniana jest w sposób płynny prędkość obrotowa silnika wentylatora tak aby zminimalizować zużycie energii przy utrzymaniu niezbędnego przepływu powietrza. Dzięki temu urządzenie jest wyjątkowo ciche oraz zmniejszają się wahania temperatury powietrza w pomieszczeniu. Poprawia się także jakość powietrza w całym budynku. Technologia ComfortHeatpozwala również na zmniejszenie nawet o 80% zużycia energii elektrycznej potrzebnej do napędu wentylatora. 

lip 10 2011 sterowanie klimatyzacją
Komentarze (0)

 Od wielu lat z powodzeniem realizowane są zintegrowane systemy klimatyzacji w oparciu o agregaty wody lodowej oraz klimakonwektory dla dużych obiektów (powyżej 200 pomieszczeń). Standarem jest wówczas system BMS, zaawansowane systemy sterowania oraz optymalizacji zużycia energii. Niestety w większości obiekty małej i średniej wielkości z klimakonwektorami nie posiadają zaawansowanego systemu sterowania oraz możliwości wpięcia do systemu BMS.       Najczęściej agregatem wody lodowej steruje sterownik mikroprocesorowy ze stałą nastawą dla temperatury wody bez komunikacji ze sterownikami w klimakonwektorach. W tym samym czasie sterowniki klimakonwektorów realizują swój program regulacji bez względu na jakiekolwiek okoliczności zewnętrzne (np. zmiany temperatury zewnętrznej, praca w tym samym pomieszczeniu innych klimakonwektorów, pora nocna, brak ludzi, awaria agregatu, itp.). Sterowniki klimakonwektorów nie posiadają również możliwości podpięcia do BMS oraz integracji w bardziej zaawansowane systemy sterowania. Między innymi brak przystępnych cenowo profesjonalnych zintegrowanych systemów klimatyzacji strefowej w oparciu o agregaty wody lodowej z klimakonwektorami przyczynił się do bardzo dużego wzrostu popularności systemów klimatyzacji VRF (z bezpośrednim odparowaniem oraz zmiennym przepływem freonu). Dziś można nawet zaobserwować tendencję wypierania przez systemy VRF mniejszych instalacji wodnych. Swoją popularność systemy VRF zawdzięczają m.in. dzięki: 
większej oszczędności energii w stosunku do tradycyjnych systemów, 
małej ilości jednostek zewnętrznych, 
łatwej dostępności dzięki modułowej konstrukcji systemu,
zintegrowaniu systemu sterowania.

cze 18 2011 odciągi miejscowe
Komentarze (0)

 Dynamiczny rozwój technologiczny współczesnego przemysłu przyczynia się do wzrostu wydajności produkcji, niestety towarzyszą temu również zjawiska pogorszenia warunków pracy. Większe moce szlifierek powodują wzrost zapylenia środowiska pracy- co wynika z intensywności ścierania. Zastosowanie nowoczesnej technologii drutów proszkowych do spajania powoduje drastyczny wzrost emisji pyłów spawalniczych. Przykładów tych można przytaczać bardzo dużo i praktycznie w każdej z gałęzi przemysłu. W związku z tym, niebanalną rolę w technologii produkcji odgrywają urządzenia służące do skutecznego odciągania powstających zanieczyszczeń, wentylacji i odciagów miejscowych

 Pracodawcy dostrzegają tę zależność i starają się zmniejszać szkodliwość warunków w oddziaływaniu na zdrowie pracowników.

     Mottem  firmy jest hasło "poprawiamy Twoje stanowisko Pracy" i jej działalność oraz oferta urządzeń pozwala na zminimalizowanie szkodliwych dla zdrowia pracowników efektów postępu technologicznego poprzez wentylację wyciągową.

 
Ma ponad 60-cio letnie doświadczenie w produkcji urządzeń i systemów filtrowentylacyjnych, a w ofercie firmy znajduje się pełen program produktów przeznaczonych do: skutecznego odciągnięcia zanieczyszczenia, przetransportowania do zespołu filtracyjnego i oczyszczania powietrza. Zadania takie, w zależności od warunków, realizowane są w dwóch technologiach, umownie podzielonych przez firmę na: niskie lub wysokie podciśnienie. W ofercie firmy znajdują się także akcesoria i elementy dodatkowego wyposażenia stanowisk pracy w ochronę przed hałasem, promieniowaniem UV lub rozprzestrzenianiem się pyłu. Systemy zabudowy mogą być stałe lub przestawne w postaci ekranów. 


cze 06 2011 klimatyzator fujitsu
Komentarze (0)

 Ścienny klimatyzator pojedynczy typu split to doskonałe rozwiązanie dla mieszkań, domów i biur. Jest zamontowany na stałe na ścianie, przez co nie zajmuje miejsca użytkowego w pomieszczeniu. Przedstawiony model stylistycznie nie odbiega od standardu w tego typu urządzeniach. Wlot ciepłego powietrza z pomieszczenia odbywa się od frontu jednostki wewnętrznej, chłodne powietrze wypływa szerokimi żaluzjami u dołu urządzenia. Żaluzje zamykają się automatycznie po zakończeniu pracy - urządzenie wygląda więc estetycznie.

 klimatyzator INVERTER - oznacza to, że sprężarka jednostki zewnętrznej nie włącza się cyklicznie, jak to jest w standardzie klimatyzatorów split konwencjonalnych, lecz działa ona zależnie od zapotrzebowania mocy. Tym samym hałas oraz zużycie energii elektrycznej przez urządzenie jest mniejsze od 30 do nawet 66%! Jeśli więc planujemy częste wykorzystywanie klimatyzatora w okresie letnim lub zimowym, zakup klimatyzatora INVERTERA jest jak najbardziej opłacalny. Wyższa cena zakupu zwróci się w czasie jego użytkowania.
Klimatyzator - zalety i funkcje urządzenia:

pilot na podczerwień z czytelnym wyświetlaczem, funkcja cichej pracy nocnej, funkcja osuszania, automatyczne żaluzje pionowe i poziome, programator czasowy pozwala na ustawienie 4 cyklów pracy, automatyczna regulacja strumienia powietrza, zmywalny panel obudowy, automatyczna zmiana trybu pracy, funkcja ogrzewania, autorestart (w przypadku zaniku prądu urządzenie włącza sie samoczynnie po powrocie napięcia), ekologiczny czynnik chłodniczy R410A, mikroprocesor automatycznie dostosowujący przepływ powietrza do temperatury w pomieszczeniu, japońska precyzja i niezawodność, filtr jonowy o wydłużonej żywotności oraz filtr polifenolowy***

 


Klimatyzator - dane techniczne:
 

Moc chłodzenia:

4,25 kW

Moc grzania:

4,80 kW

Max. przepływ powietrza jednostki wewnętrznej/ zewnętrznej:

700/1670 m3/h

Pobór mocy (chł./grz.):

1380/1270 W

Max pobór prądu (chł./grz.):

6,1/5,6 A

Zasilanie:

220-240 V / 50 Hz

Osuszanie:

2,0 l/h

Dopuszczalny zakres temp. zewnętrznej:
chłodzenie
grzanie


21-43 oC
-5-24oC

Poziom hałasu jedn. wewn. - zewn.:

33/37/40/43 - 47 dB(A)

Waga jedn. wewn./zewn.:

9/37 kg

Wymiary jedn. wewnętrznej (WYSxSZERxGŁ):

275x790x215 mm

Wymiary jedn. zewnętrznej (WYSxSZERxGŁ):

535x780x250 mm

maj 27 2011 klimatyzacja Panasonic
Komentarze (0)

 W pomieszczeniach biurowych, mieszkaniach, sklepach  znajdują się – niewidoczne dla oka, ale za to niebezpieczne dla zdrowia – substancje, bakterie i wirusy. Ich wysokie stężenie może wpływać na pogorszenie się samopoczucia pracowników, czy domowników, co za tym idzie na obniżenie efektywności ich pracy. Firma Panasonic wyposażyła swoją serię urządzeń klimatyzacyjnych Etherea w system Patrol Sensor, umożliwiający skuteczną eliminację niebezpiecznych substancji i związków chorobotwórczych. 

System klimatyzacji Patrol Sensor stale monitoruje powietrze wewnątrz pomieszczenia zarówno podczas pracy, jak i w stanie spoczynku klimatyzacji. Gdy brud lub inne szkodliwe cząsteczki zostaną wykryte, system oczyszczania powietrza włącza się, aby je unieszkodliwić. W powietrze zostaną wpuszczone aktywne e-jony, które – kiedy tylko zetkną się z bakteriami i wirusami natychmiast je neutralizują. Następnie kierowane są do filtra klimatyzacji, który jest siedem razy większy w stosunku do poprzedniego modelu i dzięki temu działa z większą efektywnością. Do pokoju mającego 13 m2, zostaje uwolnionych aż 3 tryliony e-jonów, które neutralizują 99% szkodliwych wirusów, bakterii i pleśni.


To wszystko sprawia, że urządzenie z serii Etherea łączy w sobie klimatyzator i zaawansowany oczyszczacz powietrza.

Co bardzo ważne, dla administratorów powierzchni biurowych czy właścicieli mieszkań, urządzenia Etherea nie powodują wzrostu cen energii, a nawet doprowadzają do ich obniżenia. Dzieję się tak dlatego, że system pracuje tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Jeżeli w pomieszczeniu  przebywa kilka osób, urządzenie działa na całe pomieszczenie, kiedy pozostaje tylko jedna, strumień chłodnego lub ciepłego powietrza kierowany jest bezpośrednio na nią. W momencie, w którym pracownicy zaczynają się poruszać po pomieszczeniu, klimatyzacja zwiększa intensywność działania na cały obszar. 

W rezultacie Panasonic Etherea zużywa – w porównaniu do klasycznych nieinwerterowych urządzeń klimatyzacyjnych - do 40% mniej energii.

Co ważne dla pracowników i domowników, klimatyzacje Panasonic są bardzo ciche. Ich głośność to zaledwie 20dB, co jest porównywalne do  szumu panującego w  bibliotece. 

Urządzenia Etherea są w stanie wkomponować się w każde pomieszczenie, a ich instalacja jest szybka i nie powoduje istotnego naruszenia struktury pomieszczenia biurowego, czy mieszkania.Przyjazność dla zdrowia i środowiska urządzeń klimatyzacyjnych firmy Panasonic została potwierdzona przez certyfikaty jakości przyznane przez Japońskie Laboratorium Badań nad Żywnością.