Archiwum maj 2011


maj 27 2011 klimatyzacja Panasonic
Komentarze (0)

 W pomieszczeniach biurowych, mieszkaniach, sklepach  znajdują się – niewidoczne dla oka, ale za to niebezpieczne dla zdrowia – substancje, bakterie i wirusy. Ich wysokie stężenie może wpływać na pogorszenie się samopoczucia pracowników, czy domowników, co za tym idzie na obniżenie efektywności ich pracy. Firma Panasonic wyposażyła swoją serię urządzeń klimatyzacyjnych Etherea w system Patrol Sensor, umożliwiający skuteczną eliminację niebezpiecznych substancji i związków chorobotwórczych. 

System klimatyzacji Patrol Sensor stale monitoruje powietrze wewnątrz pomieszczenia zarówno podczas pracy, jak i w stanie spoczynku klimatyzacji. Gdy brud lub inne szkodliwe cząsteczki zostaną wykryte, system oczyszczania powietrza włącza się, aby je unieszkodliwić. W powietrze zostaną wpuszczone aktywne e-jony, które – kiedy tylko zetkną się z bakteriami i wirusami natychmiast je neutralizują. Następnie kierowane są do filtra klimatyzacji, który jest siedem razy większy w stosunku do poprzedniego modelu i dzięki temu działa z większą efektywnością. Do pokoju mającego 13 m2, zostaje uwolnionych aż 3 tryliony e-jonów, które neutralizują 99% szkodliwych wirusów, bakterii i pleśni.


To wszystko sprawia, że urządzenie z serii Etherea łączy w sobie klimatyzator i zaawansowany oczyszczacz powietrza.

Co bardzo ważne, dla administratorów powierzchni biurowych czy właścicieli mieszkań, urządzenia Etherea nie powodują wzrostu cen energii, a nawet doprowadzają do ich obniżenia. Dzieję się tak dlatego, że system pracuje tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Jeżeli w pomieszczeniu  przebywa kilka osób, urządzenie działa na całe pomieszczenie, kiedy pozostaje tylko jedna, strumień chłodnego lub ciepłego powietrza kierowany jest bezpośrednio na nią. W momencie, w którym pracownicy zaczynają się poruszać po pomieszczeniu, klimatyzacja zwiększa intensywność działania na cały obszar. 

W rezultacie Panasonic Etherea zużywa – w porównaniu do klasycznych nieinwerterowych urządzeń klimatyzacyjnych - do 40% mniej energii.

Co ważne dla pracowników i domowników, klimatyzacje Panasonic są bardzo ciche. Ich głośność to zaledwie 20dB, co jest porównywalne do  szumu panującego w  bibliotece. 

Urządzenia Etherea są w stanie wkomponować się w każde pomieszczenie, a ich instalacja jest szybka i nie powoduje istotnego naruszenia struktury pomieszczenia biurowego, czy mieszkania.Przyjazność dla zdrowia i środowiska urządzeń klimatyzacyjnych firmy Panasonic została potwierdzona przez certyfikaty jakości przyznane przez Japońskie Laboratorium Badań nad Żywnością. maj 12 2011 Agregaty wody lodowej
Komentarze (0)

 Chiller określany mianem Havy duty w wykonaniu Climaveneta to agregat wody lodowej wykonany z komponentów odpornych na korozję i uszkodzenia wynikłe z występujących zwykle w instalacjach klimatyzacji uciążliwych warunkach pracy. Nazwa ta oznacza dla użytkownika długoletnią bezawaryjną pracę i gwarancję osiąganych parametrów wytwarzanej wody lodowej przy minimalnych nakładach związanych z eksploatacją, a także bezawaryjność w okresie użytkowania. 

   W roku 2005 fabryki Climavenety rozpoczęły produkcję kolejnej rodziny agregatów produkujących wodę lodową ze skraplaczem chłodzonym powietrzem, które otrzymały nazwę FOCS i FOCS-CA. Oczywiście jest to odpowiedź na potrzeby rynku, ale należy tutaj podkreślić unikalność tej gamy produktów zamykająca się w dwóch podstawowych charakterystykach. Pierwsza to zakres klimatyzacji mocy chłodniczej od 310 kW do około 1800 kW osiągana dzięki zastosowaniu nowej generacji sprężarek śrubowych Bitzer, w których elementem napędowym jest silnik elektryczny o obrotach 2950 n/min sprzężony bezpośrednio z elementami śruby bez przekładni pośredniej. Charakterystyczną cechą zastosowanych sprężarek śrubowych jest brak pomp oleju w układzie smarowania oraz zastosowanie bezobsługowych elementów ułożyskowania zapewniających wieloletnią, bezawaryjną pracę. 
   Sprężanie gazu odbywa się pięciokrotnie w czasie jednokrotnego obrotu wirnika silnika napędzającego śrubę, dzięki czemu gaz tłoczony jest płynnie, bez charakterystycznego dla sprężarek tłokowych pulsacyjnego przetłaczania gazu. 
   Drugim elementem charakterystycznym dla rodziny FOCS jest wysoka sprawność energetyczna klimatyzacji wyrażająca się w wysokim współczynniku EER, którego wymierne wartości stawiają agregaty wody lodowej FOCS-CA w klasie energetycznej A. Aktualnie jest to wyjątkowo wysoka nota wynikająca z pomiarów energochłonności. 

 
Rys. 1. Współczynnik EER dla rodziny FOCS i FOCS-CA 

   Elementem wyróżniającym agregaty Climavenety jest stosowanie tradycyjnego oddzielenia szafy elektrycznej od części sprężarkowo-skraplaczowej oraz stosowanie podwójnych drzwi dostępowych. Zwiększa to wprawdzie długość urządzenia, ale wielu użytkowników przekonało się już o tym, że takie rozwiązanie jest o wiele bezpieczniejsze w eksploatacji i zapewnia większą żywotność elementów wykonawczych automatyki dzięki skutecznemu zabezpieczeniu przed opadami atmosferycznymi, czy też przedostawaniu się wody podczas mycia skraplaczy. 
   Reasumując należy przekornie stwierdzić, iż Climaveneta ponownie nie zaskoczyła swoich klientów, gdyż proponowana nowa gama agregatów wody lodowej plasuje się nadal w czołówce pod względem solidności wykonania, wysokiej jakości zastosowanych komponentów klimatyzacji, innowacyjności w stosunku do tradycyjnych rozwiązań i przede wszystkim gwarancji, iż jest to produkt klimatyzacyjny  najwyższej jakości.