Archiwum 22 kwietnia 2011


kwi 22 2011 sprężarki w klimatyzacji
Komentarze (0)

 Kompaktowa sprężarka śrubowa serii CSH 

   Wprowadzoną z sukcesem na rynek serią CSH85 (o mocy od 58,8 do 103 kW) firma Bitzer spełniła życzenia branży klimatyzacyjnej w zakresie dużych mocy chłodniczych. 
   Nowy typoszereg CSH65 (o mocy od 26,7 do 44 kW) uzupełnia zakres wydajności w dolnym obszarze i zastępuje dotychczasowe modele serii HSKC64. Dzięki temu w zastosowaniach w urządzeniach klimatyzacyjnych i w pompach ciepła do dyspozycji stoi jednorodna paleta wyrobów - najnowocześniejszych kompaktowych sprężarek śrubowych. 
Samo płukanie sprężarki bez płukania układu chyba mija się z celem i byłoby półśrodkiem.

Oczywiście zależy od tego co było powodem wymiany oleju,bo jeżeli zawilgocenie układu to oczywiście trzeba układ płukać. 
   Wszystkie sprężarki są wyposażone w "podwójną regulację mocy" i w tzw. "auto-ekonomizer" i mogą być stosowane dla czynników chłodniczych R 134a, R 407C i R 22 (w specjalnych zastosowaniach R 404A i R 507A). Możliwa jest przy tym praca obiegu chłodniczego z ekonomizerem lub bez niego.

Sprężarka 8-cylindrowa Octagon® 
   Zakres mocy tłokowych sprężarek półhermetycznych został rozszerzony o nowy typoszereg sprężarek 8-cylindrowych Octagon® (o mocy 44 i 51,5 kW). Dzięki wbudowanym tłumikom pulsacji i możliwości regulacji mocy (100 - 75 - 50%), również dla tej kategorii mocy są do dyspozycji cicho pracujące i wysokosprawne sprężarki tłokowe o zwartej budowie. Jako czynnik chłodniczy można stosować R 134a, R 407C, R 404A, R 507A i R 22.

Tandem Octagon® 
   Te podwójne sprężarki skonstruowane na bazie 2- i 4-cylindrowych sprężarek Octagon®, stanowią nowy wymiar w obszarze zwartych i prostych zespołów równoległych. Są one szczególnie przydatne w zastosowaniach przemysłowych przy dużych wahaniach obciążeń i pozwalają na efektywną pracę przy pełnym i częściowym obciążeniu (do czterech stopni mocy), a także mogą pracować ze wszystkimi powszechnie używanymi czynnikami chłodniczymi. Dochodzą tu uznane zalety sprężarek Octagon®, podwójnie opłacające się w tandemach.

Sprężarka pojazdowa (6-cylindrowa) 
   Nowa seria aluminiowych sprężarek 6-cylindrowych uzupełnia znany dotychczas typoszereg sprężarek 4-cylindrowych. Sprężarki te odpowiadają najsurowszym wymaganiom dotyczącym cichej pracy i zdolności regulacyjnych i są predestynowane do wysokich wydajności, jak np. w autobusach piętrowych lub przegubowych.  
Przechodząc z mineralnego na sztuczny należy usunąć mineralny z układu ponieważ zawartość oleju w układzie jest procentowa i zależna od temperatur parowania.Czym niższa temperatura parowania tym więcej oleju w obiegu.Przykro mi że nikt nie propaguje powiedzenia że chłodnictwo to nie żużel. A roboczo-godzina powinna powalać na nogi.Procentowy rozkład oleju w sprawnym układzie chłodniczym znajduje się w poniższym linku.Czasami bez ustawienia rotacji sprężarek jedna ma za mało a druga za dużo  Nadają się także do zastosowania w klimatyzacji komfortowej. 

   Chłodzone powietrzem zespoły skraplające ze sprężarkami Octagon( i EuroScroll(, zespoły skraplające chłodzone wodą, skraplacze z wiązek rur oraz zbiorniki cieczy wyposażone w sprawdzony osprzęt - to dalsze przykłady obszernego programu produkcji Bitzera.  Jednostka została wstępnie dostosowana do utrzymywania stałego ciśnienia ssania i może być wprowadzona do eksploatacji przy niewielkim nakładzie pracy.  Przechodząc z mineralnego na sztuczny należy usunąć mineralny z układu ponieważ zawartość oleju w układzie jest procentowa i zależna od temperatur parowania.Czym niższa temperatura parowania tym więcej oleju w obiegu.Przykro mi że nikt nie propaguje powiedzenia że chłodnictwo to nie żużel. A roboczo-godzina powinna powalać na nogi.Procentowy rozkład oleju w sprawnym układzie chłodniczym znajduje się w poniższym linku.Czasami bez ustawienia rotacji sprężarek jedna ma za mało a druga za dużo

Sprężarki mogą pracować w zakresie częstotliwości prądu zmiennego od 20 do 60 Hz. Jest to możliwe dzięki łożyskowaniu tocznemu i specyficznemu odśrodkowemu systemowi smarowania napędu korbowego. Korzyści dla użytkownika, to możliwość zastosowania filtra sieciowego klasy "B" na potrzeby klimatyzacji mieszkań, oszczędność czasu przy instalowaniu urządzeń, cichy start i zatrzymywanie sprężarki, a także płynna regulacja mocy. Nie potrzeba ekranowanych kabli zasilających, a przetwornik jest okablowany fabrycznie i podłączony do sprężarki. Parametry pracy silnika są zoptymalizowane. Użytkownik uzyskuje optymalne chłodzenie przy minimalnych kosztach w porównaniu z konwencjonalną skokową regulacją wydajności. 

   Wszędzie tam, gdzie obciążenia chłodnicze charakteryzują się dużymi wahaniami, zastosowano koncepcję "Goeldner-Motion". Sprężarki mogą pracować z R 134a, R 404A/507 lub R 407C. W niedalekiej przyszłości ta koncepcja będzie do dyspozycji potencjalnych użytkowników typoszeregu HS 22 1 do 22 3.