Ostatnie Wpisy

CZE

06

linkologia.pl spis.pl
 

 Ścienny klimatyzator pojedynczy typu split to doskonałe rozwiązanie dla mieszkań, domów i biur. Jest zamontowany na stałe na ścianie, przez co nie zajmuje miejsca użytkowego w pomieszczeniu. Przedstawiony model stylistycznie nie odbiega od standardu w tego typu urządzeniach. Wlot ciepłego powietrza z pomieszczenia odbywa się od frontu jednostki wewnętrznej, chłodne powietrze wypływa szerokimi żaluzjami u dołu urządzenia. Żaluzje zamykają się automatycznie po zakończeniu pracy - urządzenie wygląda więc estetycznie.

 klimatyzator INVERTER - oznacza to, że sprężarka jednostki zewnętrznej nie włącza się cyklicznie, jak to jest w standardzie klimatyzatorów split konwencjonalnych, lecz działa ona zależnie od zapotrzebowania mocy. Tym samym hałas oraz zużycie energii elektrycznej przez urządzenie jest mniejsze od 30 do nawet 66%! Jeśli więc planujemy częste wykorzystywanie klimatyzatora w okresie letnim lub zimowym, zakup klimatyzatora INVERTERA jest jak najbardziej opłacalny. Wyższa cena zakupu zwróci się w czasie jego użytkowania.
Klimatyzator - zalety i funkcje urządzenia:

 • pilot na podczerwień z czytelnym wyświetlaczem,
 • funkcja cichej pracy nocnej,
 • funkcja osuszania,
 • automatyczne żaluzje pionowe i poziome,
 • programator czasowy pozwala na ustawienie 4 cyklów pracy,
 • automatyczna regulacja strumienia powietrza,
 • zmywalny panel obudowy,
 • automatyczna zmiana trybu pracy,
 • funkcja ogrzewania,
 • autorestart (w przypadku zaniku prądu urządzenie włącza sie samoczynnie po powrocie napięcia),
 • ekologiczny czynnik chłodniczy R410A,
 • mikroprocesor automatycznie dostosowujący przepływ powietrza do temperatury w pomieszczeniu,
 • japońska precyzja i niezawodność,
 • filtr jonowy o wydłużonej żywotności oraz filtr polifenolowy***

 


Klimatyzator - dane techniczne:
 

Moc chłodzenia:

4,25 kW

Moc grzania:

4,80 kW

Max. przepływ powietrza jednostki wewnętrznej/ zewnętrznej:

700/1670 m3/h

Pobór mocy (chł./grz.):

1380/1270 W

Max pobór prądu (chł./grz.):

6,1/5,6 A

Zasilanie:

220-240 V / 50 Hz

Osuszanie:

2,0 l/h

Dopuszczalny zakres temp. zewnętrznej:
chłodzenie
grzanie


21-43 oC
-5-24oC

Poziom hałasu jedn. wewn. - zewn.:

33/37/40/43 - 47 dB(A)

Waga jedn. wewn./zewn.:

9/37 kg

Wymiary jedn. wewnętrznej (WYSxSZERxGŁ):

275x790x215 mm

Wymiary jedn. zewnętrznej (WYSxSZERxGŁ):

535x780x250 mm

arecki1   tagi: klimatyzacja, klimatyzator

MAJ

27

linkologia.pl spis.pl
 

 W pomieszczeniach biurowych, mieszkaniach, sklepach  znajdują się – niewidoczne dla oka, ale za to niebezpieczne dla zdrowia – substancje, bakterie i wirusy. Ich wysokie stężenie może wpływać na pogorszenie się samopoczucia pracowników, czy domowników, co za tym idzie na obniżenie efektywności ich pracy. Firma Panasonic wyposażyła swoją serię urządzeń klimatyzacyjnych Etherea w system Patrol Sensor, umożliwiający skuteczną eliminację niebezpiecznych substancji i związków chorobotwórczych. 

System klimatyzacji Patrol Sensor stale monitoruje powietrze wewnątrz pomieszczenia zarówno podczas pracy, jak i w stanie spoczynku klimatyzacji. Gdy brud lub inne szkodliwe cząsteczki zostaną wykryte, system oczyszczania powietrza włącza się, aby je unieszkodliwić. W powietrze zostaną wpuszczone aktywne e-jony, które – kiedy tylko zetkną się z bakteriami i wirusami natychmiast je neutralizują. Następnie kierowane są do filtra klimatyzacji, który jest siedem razy większy w stosunku do poprzedniego modelu i dzięki temu działa z większą efektywnością. Do pokoju mającego 13 m2, zostaje uwolnionych aż 3 tryliony e-jonów, które neutralizują 99% szkodliwych wirusów, bakterii i pleśni.


To wszystko sprawia, że urządzenie z serii Etherea łączy w sobie klimatyzator i zaawansowany oczyszczacz powietrza.

Co bardzo ważne, dla administratorów powierzchni biurowych czy właścicieli mieszkań, urządzenia Etherea nie powodują wzrostu cen energii, a nawet doprowadzają do ich obniżenia. Dzieję się tak dlatego, że system pracuje tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Jeżeli w pomieszczeniu  przebywa kilka osób, urządzenie działa na całe pomieszczenie, kiedy pozostaje tylko jedna, strumień chłodnego lub ciepłego powietrza kierowany jest bezpośrednio na nią. W momencie, w którym pracownicy zaczynają się poruszać po pomieszczeniu, klimatyzacja zwiększa intensywność działania na cały obszar. 

W rezultacie Panasonic Etherea zużywa – w porównaniu do klasycznych nieinwerterowych urządzeń klimatyzacyjnych - do 40% mniej energii.

Co ważne dla pracowników i domowników, klimatyzacje Panasonic są bardzo ciche. Ich głośność to zaledwie 20dB, co jest porównywalne do  szumu panującego w  bibliotece. 

Urządzenia Etherea są w stanie wkomponować się w każde pomieszczenie, a ich instalacja jest szybka i nie powoduje istotnego naruszenia struktury pomieszczenia biurowego, czy mieszkania.Przyjazność dla zdrowia i środowiska urządzeń klimatyzacyjnych firmy Panasonic została potwierdzona przez certyfikaty jakości przyznane przez Japońskie Laboratorium Badań nad Żywnością. arecki1   tagi: klimatyzacja, klimatyzacja warszawa, montaż klimatyzacji, serwis klimatyzacji, wentylacja

MAJ

12

linkologia.pl spis.pl
 

 Chiller określany mianem Havy duty w wykonaniu Climaveneta to agregat wody lodowej wykonany z komponentów odpornych na korozję i uszkodzenia wynikłe z występujących zwykle w instalacjach klimatyzacji uciążliwych warunkach pracy. Nazwa ta oznacza dla użytkownika długoletnią bezawaryjną pracę i gwarancję osiąganych parametrów wytwarzanej wody lodowej przy minimalnych nakładach związanych z eksploatacją, a także bezawaryjność w okresie użytkowania. 

   W roku 2005 fabryki Climavenety rozpoczęły produkcję kolejnej rodziny agregatów produkujących wodę lodową ze skraplaczem chłodzonym powietrzem, które otrzymały nazwę FOCS i FOCS-CA. Oczywiście jest to odpowiedź na potrzeby rynku, ale należy tutaj podkreślić unikalność tej gamy produktów zamykająca się w dwóch podstawowych charakterystykach. Pierwsza to zakres klimatyzacji mocy chłodniczej od 310 kW do około 1800 kW osiągana dzięki zastosowaniu nowej generacji sprężarek śrubowych Bitzer, w których elementem napędowym jest silnik elektryczny o obrotach 2950 n/min sprzężony bezpośrednio z elementami śruby bez przekładni pośredniej. Charakterystyczną cechą zastosowanych sprężarek śrubowych jest brak pomp oleju w układzie smarowania oraz zastosowanie bezobsługowych elementów ułożyskowania zapewniających wieloletnią, bezawaryjną pracę. 
   Sprężanie gazu odbywa się pięciokrotnie w czasie jednokrotnego obrotu wirnika silnika napędzającego śrubę, dzięki czemu gaz tłoczony jest płynnie, bez charakterystycznego dla sprężarek tłokowych pulsacyjnego przetłaczania gazu. 
   Drugim elementem charakterystycznym dla rodziny FOCS jest wysoka sprawność energetyczna klimatyzacji wyrażająca się w wysokim współczynniku EER, którego wymierne wartości stawiają agregaty wody lodowej FOCS-CA w klasie energetycznej A. Aktualnie jest to wyjątkowo wysoka nota wynikająca z pomiarów energochłonności. 

 
Rys. 1. Współczynnik EER dla rodziny FOCS i FOCS-CA 

   Elementem wyróżniającym agregaty Climavenety jest stosowanie tradycyjnego oddzielenia szafy elektrycznej od części sprężarkowo-skraplaczowej oraz stosowanie podwójnych drzwi dostępowych. Zwiększa to wprawdzie długość urządzenia, ale wielu użytkowników przekonało się już o tym, że takie rozwiązanie jest o wiele bezpieczniejsze w eksploatacji i zapewnia większą żywotność elementów wykonawczych automatyki dzięki skutecznemu zabezpieczeniu przed opadami atmosferycznymi, czy też przedostawaniu się wody podczas mycia skraplaczy. 
   Reasumując należy przekornie stwierdzić, iż Climaveneta ponownie nie zaskoczyła swoich klientów, gdyż proponowana nowa gama agregatów wody lodowej plasuje się nadal w czołówce pod względem solidności wykonania, wysokiej jakości zastosowanych komponentów klimatyzacji, innowacyjności w stosunku do tradycyjnych rozwiązań i przede wszystkim gwarancji, iż jest to produkt klimatyzacyjny  najwyższej jakości. 

arecki1   tagi: klimatyzacja, klimatyzacja warszawa, montaż klimatyzacji, serwis klimatyzacji, wentylacja

KWI

22

linkologia.pl spis.pl
 

 Kompaktowa sprężarka śrubowa serii CSH 

   Wprowadzoną z sukcesem na rynek serią CSH85 (o mocy od 58,8 do 103 kW) firma Bitzer spełniła życzenia branży klimatyzacyjnej w zakresie dużych mocy chłodniczych. 
   Nowy typoszereg CSH65 (o mocy od 26,7 do 44 kW) uzupełnia zakres wydajności w dolnym obszarze i zastępuje dotychczasowe modele serii HSKC64. Dzięki temu w zastosowaniach w urządzeniach klimatyzacyjnych i w pompach ciepła do dyspozycji stoi jednorodna paleta wyrobów - najnowocześniejszych kompaktowych sprężarek śrubowych. 
Samo płukanie sprężarki bez płukania układu chyba mija się z celem i byłoby półśrodkiem.

Oczywiście zależy od tego co było powodem wymiany oleju,bo jeżeli zawilgocenie układu to oczywiście trzeba układ płukać. 
   Wszystkie sprężarki są wyposażone w "podwójną regulację mocy" i w tzw. "auto-ekonomizer" i mogą być stosowane dla czynników chłodniczych R 134a, R 407C i R 22 (w specjalnych zastosowaniach R 404A i R 507A). Możliwa jest przy tym praca obiegu chłodniczego z ekonomizerem lub bez niego.

Sprężarka 8-cylindrowa Octagon® 
   Zakres mocy tłokowych sprężarek półhermetycznych został rozszerzony o nowy typoszereg sprężarek 8-cylindrowych Octagon® (o mocy 44 i 51,5 kW). Dzięki wbudowanym tłumikom pulsacji i możliwości regulacji mocy (100 - 75 - 50%), również dla tej kategorii mocy są do dyspozycji cicho pracujące i wysokosprawne sprężarki tłokowe o zwartej budowie. Jako czynnik chłodniczy można stosować R 134a, R 407C, R 404A, R 507A i R 22.

Tandem Octagon® 
   Te podwójne sprężarki skonstruowane na bazie 2- i 4-cylindrowych sprężarek Octagon®, stanowią nowy wymiar w obszarze zwartych i prostych zespołów równoległych. Są one szczególnie przydatne w zastosowaniach przemysłowych przy dużych wahaniach obciążeń i pozwalają na efektywną pracę przy pełnym i częściowym obciążeniu (do czterech stopni mocy), a także mogą pracować ze wszystkimi powszechnie używanymi czynnikami chłodniczymi. Dochodzą tu uznane zalety sprężarek Octagon®, podwójnie opłacające się w tandemach.

Sprężarka pojazdowa (6-cylindrowa) 
   Nowa seria aluminiowych sprężarek 6-cylindrowych uzupełnia znany dotychczas typoszereg sprężarek 4-cylindrowych. Sprężarki te odpowiadają najsurowszym wymaganiom dotyczącym cichej pracy i zdolności regulacyjnych i są predestynowane do wysokich wydajności, jak np. w autobusach piętrowych lub przegubowych.  
Przechodząc z mineralnego na sztuczny należy usunąć mineralny z układu ponieważ zawartość oleju w układzie jest procentowa i zależna od temperatur parowania.Czym niższa temperatura parowania tym więcej oleju w obiegu.Przykro mi że nikt nie propaguje powiedzenia że chłodnictwo to nie żużel. A roboczo-godzina powinna powalać na nogi.Procentowy rozkład oleju w sprawnym układzie chłodniczym znajduje się w poniższym linku.Czasami bez ustawienia rotacji sprężarek jedna ma za mało a druga za dużo  Nadają się także do zastosowania w klimatyzacji komfortowej. 

   Chłodzone powietrzem zespoły skraplające ze sprężarkami Octagon( i EuroScroll(, zespoły skraplające chłodzone wodą, skraplacze z wiązek rur oraz zbiorniki cieczy wyposażone w sprawdzony osprzęt - to dalsze przykłady obszernego programu produkcji Bitzera.  Jednostka została wstępnie dostosowana do utrzymywania stałego ciśnienia ssania i może być wprowadzona do eksploatacji przy niewielkim nakładzie pracy.  Przechodząc z mineralnego na sztuczny należy usunąć mineralny z układu ponieważ zawartość oleju w układzie jest procentowa i zależna od temperatur parowania.Czym niższa temperatura parowania tym więcej oleju w obiegu.Przykro mi że nikt nie propaguje powiedzenia że chłodnictwo to nie żużel. A roboczo-godzina powinna powalać na nogi.Procentowy rozkład oleju w sprawnym układzie chłodniczym znajduje się w poniższym linku.Czasami bez ustawienia rotacji sprężarek jedna ma za mało a druga za dużo

Sprężarki mogą pracować w zakresie częstotliwości prądu zmiennego od 20 do 60 Hz. Jest to możliwe dzięki łożyskowaniu tocznemu i specyficznemu odśrodkowemu systemowi smarowania napędu korbowego. Korzyści dla użytkownika, to możliwość zastosowania filtra sieciowego klasy "B" na potrzeby klimatyzacji mieszkań, oszczędność czasu przy instalowaniu urządzeń, cichy start i zatrzymywanie sprężarki, a także płynna regulacja mocy. Nie potrzeba ekranowanych kabli zasilających, a przetwornik jest okablowany fabrycznie i podłączony do sprężarki. Parametry pracy silnika są zoptymalizowane. Użytkownik uzyskuje optymalne chłodzenie przy minimalnych kosztach w porównaniu z konwencjonalną skokową regulacją wydajności. 

   Wszędzie tam, gdzie obciążenia chłodnicze charakteryzują się dużymi wahaniami, zastosowano koncepcję "Goeldner-Motion". Sprężarki mogą pracować z R 134a, R 404A/507 lub R 407C. W niedalekiej przyszłości ta koncepcja będzie do dyspozycji potencjalnych użytkowników typoszeregu HS 22 1 do 22 3. 

arecki1   tagi: klimatyzacja, serwis klimatyzacji, sprężarka

KWI

03

linkologia.pl spis.pl
 

 Firma Lennox  proponuje pełną gamę monoblokowych klimatyzatorów dachowych (tzw. rooftop'ów) pod nazwami handlowymi: SMARTTM, LINEATM i FLEXYTM. W zależności od zamówionej konfiguracji, urządzenia te mogą nie tylko chłodzić ale także ogrzewać nawiewane powietrze. Wszystkie mogą być wykonane z układem pompy ciepła (powietrze-powietrze), a urządzenia klimatyzacyjne  o mocach cieplnych powyżej 20 kW mogą zawierać nagrzewnicę wodną, gazową lub elektryczną. Godne polecenia w Polskim klimacie są urządzenia nazywane Dual fuel (dwupaliwowe), będące hybrydą pompy ciepła i nagrzewnicy gazowej. Jest to praktycznie jedyna oferta takich urządzeń na rynku. Klimatyzatory Lennox serii FLEXYTM są opcjonalnie wyposażane w pompy ciepła woda-powietrze i mogą pracować w układzie tzw. pierścienia wodnego składającego się z instalacji hydraulicznej, pomp obiegowych oraz akumulatora wodnego, pełniącego funkcję zasobnika ciepła lub chłodu. Odwracalny obieg i wzajemna współpraca wielu pomp ciepła pozwala na utrzymanie w pomieszczeniach zadanej temperatury, zarówno w trybie ogrzewania jak i chłodzenia, zapewniając minimalizację zapotrzebowania na energię dzięki wewnętrznemu bilansowaniu się układu. Bardzo interesującymi rozwiązaniami są rooftop'y Lennox'a serii FX. Są to urządzenia łączące w sobie zalety nawiewno-wywiewnych central klimatyzacyjnych z układami odzysku ciepła i zalety pomp ciepła. 

 
   O technicznym zaawansowaniu opisanych powyżej konstrukcji może zaświadczyć, iż montowane są w nich standardowo sprężarki typu scroll cieszące się wśród użytkowników dobrą opinią ze względu na ich trwałość, niezawodność i niski poziom hałasu. Do sterowania zastosowano drugą generację regulatorów mikroprocesorowych CLIMATIC, które są konstrukcją własną Lennox'a i bazują na 16-bitowym mikroprocesorze, zapewniającym pomiary temperatur powietrza z dokładnością rzędu ą0,1oC oraz maksymalną wydajność i energooszczędność urządzeń. Sterowniki te mogą pracować z centralami klimatyzacyjnymi niezależnie lub współpracować z graficznymi konsolami operacyjnymi, a także z pełnymi systemami BMS. Lennox udziela gwarancji antykorozyjnej na okres 10 lat. 
   Klimatyzatory dachowe Lennox'a są oferowane w typoszeregach z następującymi mocami chłodniczymi: 10-15 kW (SMARTTM), 20-90 kW (LINEATM) i 50-190 kW (FLEXYTM). Oczywiście, fabryki Lennox'a wykonują je także w wersjach specjalnych: o większych mocach chłodniczych (nawet do 400 kW) z zastosowaniem wentylatorów o wyższych ciśnieniach oraz większych wydajnościach. Możliwe jest zamówienie urządzenia do pracy w środowiskach agresywnych (przemysł, pływalnie itp). Niezaprzeczalnym hitem rynkowym Lennox'a mogą się okazać podstawy wywiewne do rooftop'ów FLEXYTM z wbudowanym krzyżowym rekuperatorem ciepła - dostępne jako wykonanie specjalne standardowych podstaw wywiewnych.

arecki1   tagi: centrale klimatyzacyjne, klimatyzacja, klimatyzatory, wentylacja

Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Ksiega gości

Księga gości

Kategorie postow

Brak kategorii