Ostatnie Wpisy

GRU

11

linkologia.pl spis.pl
 

 pod schodami z tym ze wlasnie nie jakies sloiczki czy domowej roboty winko a suche - cos wlasnie a la karma dla psa. 

Chyba dziala takie rozwiazanie - czy wentylacja jest potrzebna? nie wiem - przeciez to nieduzy zakamarek i nie hermetycznie zamkniety .Własnie przymierzamy się do budowy, ale moge podzielić się radą moich rodziców którzy wybudowali 4lata temu:
Nigdy białe okna na wsi! 
Oni wstawili drewniane białe okna i teraz bardzo żałują - nigdy nie można ich doczyścić i chodzi tu głównie o muchy. W lecie już godzinę po myciu są tak zakropkowane na czarno że nikt nie domyślił by się że dopiero wyschły. Wiadomo czarne na białym kontrastuje aż w oczy razi. Jeśli chodzi o ograniczone fundusze to lepiej zainwestować w drewnopodobne,Obecnie mamy dwie lazienki, mojej zony i moja, obie mocno ale nie najlepiej oswietlone. Zainstalowalem lampy "wpuszczone" w sufit - ladnie wyglada, ale... przy goleniu (ja   ) musze zadzierac glowe do gory, bo podbrodek w cieniu, a kochana zona pyta sie czy bardzo widac jej "worki" pod oczyma (ktore tajemniczo znikaja po wyjsciu z lazienki   )
 
W ogole oswietleniu bardzo czesto nie poswieca sie wystarczajacej ilosci uwagi i namyslu, a przeciez dobre oswietlenie jest nie tylko funkcjonalne, ale moze bardzo podniesc estetyke wnetrzna (oraz zewnetrza   )
Pewnie na produkty bj wrazliwe to moze nie , ale jakies karmy itp. wydaje mi sie ze przezyja bez wentylacji (ew. moze kratka w drzwiach mala)
arecki1   tagi: dom, wentylacja

GRU

11

linkologia.pl spis.pl
 

 Jeśli chodzi o rozwiązanie problemów...czy też usterek budowlanych,to :

- trzeba było podnieść poziom jednego pokoju,żby wyrównać różnicę
- konieczne było wykucie i podniesienie okna w kuchni - całe szczęście,że to było przed wymianą okien i przed ociepleniem budynku...
- a kable grzewcze zostały ułożone w wykutych rowkach,nad którymi,ten co to spartolił spędził ponad miesiąc - tyle tylko,że nie mam ogrzewania w kuchni - bo na tych 9 metrach chyba kułby te rowki przez rok,a to byłoby ponad moją cirpliwość (a instalacja została położona w łazience na górze...)
 
Kombinuję własnie jakieś finanse,żeby znów coś porobić...a zostało tego trochę (to jest lista "pobożnych życzeń",bo ne ma szans na realizację wszystkiego):
- "zrobienie" podłogi i ścian w łazience
- drewniany taras
- otynkowanie domu
- położenie płytek na ścieżce do domu (płytki mam,ale chciałam najpierw otynkować chałupę)
- zrobienie jakiejś sensownej balustrady na górze w przedpokoju i może na schodach Myslicie, że robienie spiżarki pod schodami na piętro to dobry pomysł?
Zaznaczam, ze nie zależy mi na wielkiej przestrzeni...tylko takie podręczne kuchenne rzeczy (jakies żarcie dla psów, soki itp.) . Wejście byłoby pd strony kuchni.
Ktoś ma takie rozwiązanie u siebie? Da się tam jakoś zamontować półki i sensownie wykorzystać przestrzeń? A jak z wentylacją takiego schowka?
- skończenie mojego pokoju (położenie podłogi,wykończenie ścian,balustrada przy schodach...)
- odnowienie kuchni (meble-tu mam parę pomysłów,bo na nowe meble nie ma szans)
- odnowienie przedpokoju w jakiś "antypsi" sposób - czyli tak,żeby szczeniaki nie zdemolowały (teraz mam wszystkie listwy przypodłogowe pozdejmowane z zaczepów i zgryzione na wiórki...)zostawiam sobie w kotłowni dziurkę (która idzie wgłąb ziemi) w fundamencie na górze zakończoną taką kratką.
będzie można w przyszłości myć kotłownię a woda spłynie sobie do ziemi i nie będzie je trzeba specjalnie osuszać.
- zmiana paneli w pokoju dziennym na terakotę,czy coś podobnego...
arecki1   tagi: budowa, dom, działanie

MAR

20

linkologia.pl spis.pl
 

 Ameryka ma jakąś nadprzyrodzoną moc eksportowania wszystkiego co najgorsze na cały świat. Od podłego żarcia, poprzez religianctwo, do całego zestawu najgorszych ludzkich przypadłości.Przypomnę tu trafną ocenę pewnego Francuza:

“Nie ma nic bardziej powierzchownego i bezczelnego zarazem niż biały amerykański burżuj! Odnajdziemy w nim wszystko, czego nienawidzę: chytrość i ograniczoność, pogłębioną głupotę, nieprzezwyciężalną małostkowość, sztuczne problemy, halucynacje progresywizmu, muzykę folk, gruboskórność, znudzenie, handlarską mentalność, prostackie poczucie humoru, niezdolność do jakiejkolwiek mistyki, show, profesjonalizm, wyrafinowane okrucieństwo, zupełną nieobecność sentymentalizmu, niekoherentną kulturę, stechnicyzowany seks….
Amerykanie to larwy. Kiedy widzę Amerykanów, przychodzą mi na myśl aktorzy z filmów porno – ubrani w jakieś kwadraty, śmieszne fryzury, pusty wzrok i głupi śmiech. Żaden naród nie jest tak wulgarny. Amerykanie osiągnęli perfekcję w swojej pospolitości.Może jest tak, że totalniacki faszyzm jest nieuniknioną antytezą totalniackiego liberalizmu? Kosztem zdroworozsądkowego środka. Tak jak nieuniknioną antytezą dzikiego kapitalizmu XIX wieku był zdziczały socjalizm (komunizm) w XX wieku.
W Polsce wściekłe ideologiczne zwalczanie KK, narzucanie siłą (propagandą i instytucjami państwa) obcych modeli obyczajowych i pojęć (gendery, małżeństwa jednopłciowe, nadużywanie politycznej poprawności jako knebla blokującego wolność myśli i słowa) to z pewnością nie jedyne, albo istotne źródło sukcesu PiS-u, które z braku innego wyboru służy jako jedyna antyteza dla totalniackiej liberalnej doktryny. Oczywiście również w wersji totalniackiej. Ale ludzie innego wyboru nie mają, bo wybór określa tylko dyktatura oligopoli partyjnych i media. W swoich rodzimych okręgach wyborczych ludzie nie mają prawa tworzyć i w sposób wolny wybierać własnej alternatywy dla liberalnego i reakcyjnego totalniactwa.
Ameryka to amalgamat tego co najgorsze u Europejczyków. Ameryka to ludobójcza mieszanka. Ameryka to hobby cywilizacji, karykatura Ingres’a”.
arecki1   tagi:

MAR

20

linkologia.pl spis.pl
 

 Korporacyjna Ameryka i jej wykształcone w prestiżowych collegach elity doprowadziły do wykluczenia społecznego wielu ludzi, głównie słabiej wykształconych, białych pracowników niskiego szczebla z przedmieść amerykańskich miast. Ci ludzie czują się wykluczeni zarówno ekonomicznie (zarabiają gówniane pieniądze), jak i politycznie – narzuca się im poprawność polityczną, co i jak mają myśleć i głosowanie na kolejnych polityków raczących ich okrągłymi słówkami jak Clinton czy Obama, a tak naprawdę będących na pasku korporacji z Wall Street.

W związku z tym pojawia się ktoś taki jak Trump – który mówi ich językiem, odrzuca poprawność polityczną i jasno wskazuje winnych. Dzięki niemu budzą się z apatii całe masy ludzi wcześniej niezaangażowanych politycznie – tych wykluczonych. Odrzucają oni poprawność polityczną i chcą prawa do wolności. Wolności do nienawiści: czarnuchów, meksykańców, pedałów, złodziei z Wall Street itp. Autor stawia tezę, że to prosta droga do faszyzmu: okoliczności przypominają schyłkowe lata Republiki Weimarskiej, kiedy gnijący system polityczny i ekonomiczny kraju doprowadził do wyniesienia do władzy Hitlera. Być może przyszłością Ameryki i innych krajów zachodniej demokracji jest właśnie faszyzm? zauważmy dodatkowo, że takie ruchy, populistyczne, faszystowskie, czy nacjonalistyczne, karmią się wykluczeniem na całym świecie, nie wypada gościć się zbytnio na cudzym blogu, dlatego ma co zbytnio rozwijać tej myśli, pozwolę sobie jedynie na zwrócenie uwagi na kilka intuicji: ponoć ponad 60% bogactwa świata jest zgromadzonych w rekach 1% ludzi, 2014 lub 2015 był pierwszym rokiem od czasów prowadzenia takich zestawień gdzie zyski z lokat przewyższały opłacalność inwestycji w produkcję. Możliwe, że te informacje dotarły już na samo dno, do najdalszych i najciemniejszych zakamarków umysłów, przemacerowały się i coraz silniej buzują w kotle interakcji społecznych, bo nie „chcemy” już więcej rządów Gordonów Gekko. Czy świat przekroczył ekstremum tej funkcji oburzenia, czy nie, nie wiadomo, pewne jest to, że mądre elity być może zdążą upuścić trochę pary, a niedojrzałe i egoistyczne będą miały rewolucję… tak jak my.
W sprawie recepty… tez racja, a władza to widzi, dlatego boi się KOD’u, bo on realizuje tę receptę na faszyzm: jest ruchem społecznym, wypowiada wojnę korporacji, angażuje się w akty obywatelskiego nieposłuszeństwa, wyciąga ludzi z apatii i pokazuje pozytywną moc obywatelskości.
Wygrana Hillary Clinton doprowadzi do chwilowego zatrzymania tego pochodu faszyzmu, ale w długiej perspektywie bardziej prawdopodobne, że pojawią się ludzie jeszcze bardziej radykalni od Trumpa i któryś z nich w końcu rozwali ten system. Jedyną drogą do zatrzymania pochodu faszyzmu jest uwłaszczenie mas ludności od wpływu korporacji, polityka wyrównywania dochodów i sprawiedliwości społecznej. Tylko w ten sposób da się zagospodarować niezadowolone masy społeczne.
arecki1   tagi: demokracja, społeczeństwo

KWI

14

linkologia.pl spis.pl
 

 To że tak jest w Polsce a więc nieudolność, godzenie się na zakłamywanie historii stosunków polsko-ukraińskich, ich potwornych zbrodni - wynika z silnego nacisku V kolumny na rząd "polski" i prezydenta. Oni po prostu uplasowali w tych i innych instytucjach swoich ludzi. Przykładem z dziś jest np. otwarcie jutro w Katowicach i współfinansowanie przez IPN wystawy pt. "Majdan", poświęconej wydarzeniom w Kijowie. Dla rodzin pomordowanych sfinansowanie wystawy "Majdan" przez IPN jest "wstrząsem". - Wstrząs jest tym większy, że plakatem promującym wystawę jest fotografia, na której ponad niebiesko-żółtymi narodowymi flagami ukraińskimi góruje czerwono-czarna flaga nacjonalistów z UPA. Ta sama flaga, pod którą sotnie UPA napadały na bezbronne wioski. Nie sądzę   aby taka organizacja jak IPN nie wiedziała co robi.  Całkowicie się z tobą zgadzam. Być może trzeba będzie przed wyborami sporządzić jeszcze dłuższą listę i oprócz popleczników neobanderowskich włączyć do niej tych którzy nic dla Polski w PE nie zrobili a także nowych celebrytów itp. Trzeba sobie w końcu zdać sprawę, ze Ci ludzie będą otrzymywali ogromne pensje (niebotyczne jak na nasz kraj) i wymagać od nich takiej samej pracy na rzecz Polski. Nie widziałem tego ale sądzę że to folklor. Paru niegroźnych użytecznych idiotów. Tym niemniej jest to znak że państwo za tej ekipy staje się coraz bardziej niewydolne i następuje jego powolna degrengolada. Potrzebna jest nowa ekipa, która by tą stajnię Augiasza wyczyściła. Niech wybory do PE będą takim pierwszym krokiem z naszej strony w tym kierunku. to nie naciski "nacisku V kolumny" to V kolumna jest cały czas u koryta, to zapewnili sobie przy okrągłym stole. wydaje się tylko samoobrona nie była umoczona w tym układzie ale bagno z wiejskiej jej nie posłużyło. Problem, że nam widać wolna i silna Ukraina jest bardziej potrzebna, niż samym Ukraińcom, którzy stawiają może pomniki, ale jak trzeba walczyć o wolność, to nie walczą. Tak, Ukraina to jest nasz interes. Po prostu dlatego, że odsuwa od nas wroga, któremu nie damy rady, a sama jest krajem o zbliżonym do nas potencjale. Kolory tęczy nie mają tu znaczenia. PO co ta demagogia?

arecki1   tagi: kierunek, polityka, polska

Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Ksiega gości

Księga gości

Kategorie postow

Brak kategorii