kwi 03 2011 klimatyzacja roftoopy
Komentarze: 0

 Firma Lennox  proponuje pełną gamę monoblokowych klimatyzatorów dachowych (tzw. rooftop'ów) pod nazwami handlowymi: SMARTTM, LINEATM i FLEXYTM. W zależności od zamówionej konfiguracji, urządzenia te mogą nie tylko chłodzić ale także ogrzewać nawiewane powietrze. Wszystkie mogą być wykonane z układem pompy ciepła (powietrze-powietrze), a urządzenia klimatyzacyjne  o mocach cieplnych powyżej 20 kW mogą zawierać nagrzewnicę wodną, gazową lub elektryczną. Godne polecenia w Polskim klimacie są urządzenia nazywane Dual fuel (dwupaliwowe), będące hybrydą pompy ciepła i nagrzewnicy gazowej. Jest to praktycznie jedyna oferta takich urządzeń na rynku. Klimatyzatory Lennox serii FLEXYTM są opcjonalnie wyposażane w pompy ciepła woda-powietrze i mogą pracować w układzie tzw. pierścienia wodnego składającego się z instalacji hydraulicznej, pomp obiegowych oraz akumulatora wodnego, pełniącego funkcję zasobnika ciepła lub chłodu. Odwracalny obieg i wzajemna współpraca wielu pomp ciepła pozwala na utrzymanie w pomieszczeniach zadanej temperatury, zarówno w trybie ogrzewania jak i chłodzenia, zapewniając minimalizację zapotrzebowania na energię dzięki wewnętrznemu bilansowaniu się układu. Bardzo interesującymi rozwiązaniami są rooftop'y Lennox'a serii FX. Są to urządzenia łączące w sobie zalety nawiewno-wywiewnych central klimatyzacyjnych z układami odzysku ciepła i zalety pomp ciepła. 

 
   O technicznym zaawansowaniu opisanych powyżej konstrukcji może zaświadczyć, iż montowane są w nich standardowo sprężarki typu scroll cieszące się wśród użytkowników dobrą opinią ze względu na ich trwałość, niezawodność i niski poziom hałasu. Do sterowania zastosowano drugą generację regulatorów mikroprocesorowych CLIMATIC, które są konstrukcją własną Lennox'a i bazują na 16-bitowym mikroprocesorze, zapewniającym pomiary temperatur powietrza z dokładnością rzędu ą0,1oC oraz maksymalną wydajność i energooszczędność urządzeń. Sterowniki te mogą pracować z centralami klimatyzacyjnymi niezależnie lub współpracować z graficznymi konsolami operacyjnymi, a także z pełnymi systemami BMS. Lennox udziela gwarancji antykorozyjnej na okres 10 lat. 
   Klimatyzatory dachowe Lennox'a są oferowane w typoszeregach z następującymi mocami chłodniczymi: 10-15 kW (SMARTTM), 20-90 kW (LINEATM) i 50-190 kW (FLEXYTM). Oczywiście, fabryki Lennox'a wykonują je także w wersjach specjalnych: o większych mocach chłodniczych (nawet do 400 kW) z zastosowaniem wentylatorów o wyższych ciśnieniach oraz większych wydajnościach. Możliwe jest zamówienie urządzenia do pracy w środowiskach agresywnych (przemysł, pływalnie itp). Niezaprzeczalnym hitem rynkowym Lennox'a mogą się okazać podstawy wywiewne do rooftop'ów FLEXYTM z wbudowanym krzyżowym rekuperatorem ciepła - dostępne jako wykonanie specjalne standardowych podstaw wywiewnych.

arecki1   tagi: klimatyzacja, wentylacja, centrale klimatyzacyjne, klimatyzatory
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz